Jak wyczyścić schody z piaskowca?

kamień piaskowca
Jak stworzyć taras z piaskowca?
Maj 23, 2018
kamień piaskowca
Czy obudowa kominka z piaskowca jest bezpieczna?
Czerwiec 28, 2018
schody

Piaskowiec ma wiele zastosowań dekoracyjnych i użytkowych. Bardzo często łączy się funkcjonalność z doskonałym wyglądem. Przykładem na takie połączenie mogą być schody z kamienia piaskowca.

Niestety jak każde schody, pod wpływem użytkowania brudzą się. W jaki sposób wyczyścić schody z piaskowca?

Bez wątpienia, schody narażone są na ciągły wpływ czynników zewnętrznych. Począwszy od czynników atmosferycznych, aż po czynniki związane z użytkowaniem. Odpowiednia pielęgnacja schodów, pozwoli na radość ze stale pięknych schodów, przez długi czas.

Początek prac związanych z troską o schody należy rozpocząć od dokładnego wyszczotkowania schodów. Do tych czynności wystarczy miotła z twardym włosiem. Przy niewielkich zabrudzeniach, które są niemożliwe do usunięcia miotłą, wystarczy delikatnie wilgotną ścierką lub mopem przetrzeć powierzchnię schodów, z użyciem delikatnego detergentu.

Niestety zdarza się, że na kamieniu pojawiają się silniejsze zabrudzenia. Szczególnie w miejscach narażonych na wilgoć, zaczynają się pojawiać zazielenienia a w późniejszym etapie mchy.

Co zrobić w takim przypadku?

Na rynku dostępne są specjalistyczne środki przeznaczone do czyszczenia kamienia piaskowca. Umycie schodów takim preparatem nie tylko pozwoli na pozbycie się zanieczyszczeń, ale również zabezpieczy powierzchnię przed ponownym pojawieniem się niechcianych zabrudzeń.

W jaki sposób  używać tych środków?

Najczęściej, producenci zalecają, żeby nakładać preparat pędzlem lub wałkiem, następnie pozostawić na okres kilku godzin. Po upłynięciu wskazanego czasu, należy przepłukać schody wodą i pozbyć się pozostałości po roślinach i zabrudzeniach.

Mogą zdarzyć się jeszcze gorsze przypadki zaniedbania kamienia, które są niemożliwe do usunięcia nawet przy użyciu środków chemicznych. W takiej sytuacji konieczne jest wezwanie fachowców, którzy użyją specjalnego sprzętu do oczyszczenia powierzchni schodów.

Komentarze są wyłączone.