Jak stworzyć taras z piaskowca?

kamień piaskowca
Impregnacja kamienia piaskowca
Maj 15, 2018
schody
Jak wyczyścić schody z piaskowca?
Czerwiec 14, 2018
kamień piaskowca

Taras zapewnia nam miejsce odpoczynku, spokoju i wyciszenia. Na taras najczęściej wykorzystuje się drewno oraz kamień. Taras drewniany jest niewątpliwie urokliwy i dobrze się prezentujący, jednak wymaga bardzo wiele uwagi i nie jest tak trwały jak kamień. Tarasy z kamienia zapewniają trwałą konstrukcję przez wiele lat i są proste w budowie.

W jaki sposób rozpocząć prace związane z budową tarasu z kamienia piaskowca?

Podstawą każdej budowy są fundamenty. Taras również wymaga odpowiedniego podłoża, dlatego o właśnie przygotowanie podłoża jest pierwszym krokiem, który należy wykonać.

Pierwszą warstwę fundamentu stanowi tłuczeń, który w następnej kolejności należy zagęścić. Podobnie jak w przypadku układania kostki brukowej, tak i przy tarasie niezbędne jest położenie obrzeży.

Obrzeża utrzymują całość w ograniczonym obszarze. Na tak przygotowany teren, można wysypać kolejną warstwę, mianowicie piasek.

Na przygotowanym podłożu można rozpocząć układanie płyt piaskowca. Teoretycznie proste zadanie, w praktyce wymaga dużo cierpliwości. Dlaczego?

Każda płyta jest inna i wymaga dopasowania do całości. Różnorodna grubość jest problematyczna, ponieważ zmusza nas do podjęcia działań dążących do wyrównania poziomu płyt. Kolejnym problemem okazuje się być wymiar obszaru tarasu. Często podczas układania okazuje się, że ostatnia płyta w rzędzie jest zbyt duża lub zbyt mała i do uzupełnienia, niezbędne jest cięcie płyt.

Ostatnim etapem tworzenia tarasu z kamienia jest zasypanie całości piaskiem.

Piasek uzupełnia przestrzenie między płytami, jednocześnie stabilizując podłoże.

Taras z piaskowca jest rozwiązanie idealnym do każdego ogrodu!

Komentarze są wyłączone.