Jak stworzyć idealny taras?

Wszystkiego najlepszego
Grudzień 22, 2017
Ścieżka w ogrodzie
Styczeń 24, 2018

Ogród to oaza spokoju i odprężenia. Poranna kawa na świeżym powietrzu, przy promieniach słonecznych z pewnością doda energii na cały dzień . Jest to główna przewaga domu z ogrodem na mieszkaniem w bloku.

Decydując się na budowę domu warto wcześniej przemyśleć projekt domu, aby mieć możliwość rozplanowania idealnego tarasu. Jego nowoczesna aranżacja pozwala na wykorzystanie go jako letnie biuro, salon wypoczynkowy czy miejsce na romantyczną kolację.

Aby taras służył na lata warto wykorzystać dobre materiał na nawierzchnię, które spełniają określone wytyczne. Bardzo ważna jest jego wytrzymałość oraz odporność na zmiany pogodowe takie jak mróz, deszcz czy wysokie temperatury oraz nasłonecznienie. Solidna konstrukcja powinna przetrwać wszystko.

Materiały przede wszystkim powinny być wodoodporne, aby nie zagrażały konstrukcji tarasu. Ważne, by stawiać na szorstkie powierzchnie, które chronią przed poślizgiem, taras powinien być przede wszystkim bezpieczny.

Tarasy możemy podzielić na:

  • Wykonane na ziemi/gruncie
  • Wykonane nad ziemią/gruntem
  • Wykonane nad pomieszczeniami domu

Najczęściej wykonuje się tarasy na gruncie. Idealnym materiałem do tego rodzaju tarasów jest kamień, który jest odporny na warunki pogodowe. Dodatkowo nieregularny kamień elegancko się prezentuje, dlatego jest idealnym wyborem.

Komentarze są wyłączone.