Impregnacja kamienia piaskowca

PIASKOWIEC
Czy kamień wymaga impregnacji?
Kwiecień 24, 2018
kamień piaskowca
Jak stworzyć taras z piaskowca?
Maj 23, 2018
kamień piaskowca

Kamień piaskowca jest jednym z szlachetnie wyglądających materiałów, jakie można wykorzystać podczas dekorowania wnętrza domu, ale także aranżując ogród. Naturalnie piękny wygląd może utrzymywać się przez wiele lat, jednak wymaga to odrobiny uwagi i pielęgnacji ze strony człowieka.

Najlepszym i najbardziej efektywnym sposobem jest impregnacja kamienia.

W jaki sposób zaimpregnować piaskowiec?

Rozpoczęcie impregnacji wymaga odpowiedniego przygotowania kamienia. Najważniejsze, żeby kamień był czysty. Konieczne jest usunięcie wszelkich drobin oraz odtłuszczenie piaskowca.

Impregnowany kamień, najczęściej jest na ścianie wewnątrz lub zewnątrz budynku, dlatego nie można zapomnieć o zabezpieczeniu powierzchni znajdujących się w najbliższym otoczeniu i mogą być zabrudzone impregnatem. Starannie powinno się zadbać o zasłonięcie okien, drzwi, podłogi. Oczywiście każdemu może się zdarzyć przypadkowe ubrudzenie jakiegoś niepożądanego elementu, ważne w takiej sytuacji, aby szybko zareagować i zmyć zabrudzenie, ponieważ po zaschnięciu preparatu będzie to niemal niemożliwe.

Znaczące dla całego procesu impregnacji jest to czy kamień jest całkowicie suchy. W przypadku, gdy kamień jest wilgotny, impregnacja nie przyniesie zamierzonego efektu, a pieniądze na zakup impregnatu będą poniesione bez sensu.

O czym jeszcze pamiętać?

Podczas impregnacji należy być ostrożnym, ze względu na możliwość pojawienia się zacieków. W związku z tym, że kamień musi być suchy, a preparat wymaga czasu na wyschnięcie, nie należy impregnować kamienia w warunkach delikatnego deszczu lub wysokiej wilgotności.

W jaki sposób nanieść preparat impregnujący?

Impregnację można wykonać na trzy sposoby:

  •         Nanosząc impregnat wałkiem
  •         Nanosząc impregnat pędzlem
  •         Nanosząc impregnat natryskowo

Czynności impregnujące powinno wykonywać się bardzo dokładnie, aby zapewnić pełną ochronę kamienia na długi czas.

Najczęściej impregnaty nakłada się podwójnie

Komentarze są wyłączone.