Aranżacja łazienki z wykorzystaniem kamienia

Wesołych Świąt
Marzec 31, 2018
PIASKOWIEC
Czy kamień wymaga impregnacji?
Kwiecień 24, 2018

Wykończenie wnętrz w domu należy do jednych z najtrudniejszych zadań. Każdy człowiek jest inny i coś innego mu się podoba. Jednym z miejsc w domu, które jest bardzo trudne do aranżacji jest łazienka.

Łazienka musi łączyć funkcjonalność z wyglądem, dlatego projekt powinien być starannie przemyślany. Od kilku lat w najnowszych trendach można zauważyć różnorodność stylów, materiałów, kolorów itd. Niezmiennie nacisk kładzie się na minimalizm, elegancję i ekologię, dlatego w łazience nie powinno zabraknąć kamienia naturalnego.

Kamień jest bardzo entuzjastycznie odbierany zarówno przez profesjonalnych projektantów, jak i osoby, które na własną rękę urządzają łazienkę, ze względu na jego elegancki i stylowy wygląd.

Kamień jest atrakcyjny zarówno pod względem kolorystycznym, jak i odpornościowym.

W dużych łazienkach bardzo często stosuje się kamień w postaci dużych płyt. W takich pomieszczeniach kamień prezentuje się nieprzeciętnie. Wykorzystanie dużych płyt w małych łazienkach nie jest wskazane, ze względu na przytłaczający efekt. W małych łazienkach kamień świetnie sprawdzi się jako wypełnienie wnęk, mały detal, bądź ściana, jednak stworzona z małych płytek lub mozaiki.  

Jaki kamień najlepiej wybrać na ścianę w łazience?

Piaskowiec jest kamieniem, który doskonale prezentuje się w łazience głównie ze względu na jego fakturę oraz kolorystykę. Ciepłe odcienie kamienia nadadzą łazience blasku i niepowtarzalnego wyglądu.

Dla lepszego efektu i podkreślenia naturalności kamienia, bardzo często stosuje się oświetlenie LED, dzięki czemu tworzy się wyjątkowa atmosfera.  

Komentarze są wyłączone.